Súťaž Šaliansky Maťko - víťazovi okresného kola GRATULUJEME!!!

ŠALIANSKY MAŤKO

JOZEFA CÍGERA HRONSKÉHO

 

„Bola raz jedna malebná krajina - Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala…”

 

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského je významná celoslovenská súťaž v prednese slovenských povestí. Ako po minulé roky, aj tentoraz mala naša škola zastúpenie v obvodnom kole, ktoré sa uskutočnilo dňa 16. 1. 2012 v Centre voľného času v Trenčíne. Súťaže sa zúčastnili dvaja žiaci:

 

2. kategória (4. - 5. ročník) – Martin Mikuš (5.A) s ukážkou od Márie Rázusovej-Martákovej: Jánošíkova kolkáreň,

 

3. kategória (6. – 7. ročník) – Barbora Kňazovčíková (6.B) s ukážkou od Antona Marca: Mních.

 

         Aj napriek veľkej konkurencii Martin Mikuš zaujal porotu natoľko, že mu udelila prvé miesto vo svojej kategórii a bude našu školu ďalej reprezentovať v krajskom kole. Gratulujeme a zároveň ďakujeme obom žiakom za krásnu reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie prípadné úspechy.

 

 

 

 

Vydané dňa: 17.01.2012 Rubrika: Články Pridať na Facebook

ZŠ Melčice-Lieskové