Týždeň modrého gombíka 2017

 

Týždeň modrého gombíka 2017

 

V týždni od 15. mája do 21. mája 2017 sa usilovne zbierkovalo aj v našej škole a v obci Melčice-Lieskové. Do zbierky sa zapojili žiaci, učitelia, kuchárky, obyvatelia a spolu prispeli sumou 130 eur.

 

Dobrovoľníci sa zhostili svojej úlohy aj tento rok zodpovedne a všetkých informovali o tom, kam poputujú vyzbierané peniaze....

 

"Ozbrojený konflikt vypukol na východe Ukrajiny ešte v roku 2014. Situácia v Doneckej a Luhanskej oblasti je stále vážna a nestála napriek podpisu viacerých dohôd, v ktorých sa jednotlivé strany dohodli na zložení zbraní. Následky konfliktu sú veľmi citeľné aj v širokom páse okolo týchto dvoch regiónov.

 

V súčasnosti kríza ovplyvňuje 3,8 milióna obyvateľov krajiny, z toho 1 milión detí. Obzvlášť ťažká je táto situácia práve pre deti – mnohé rodiny sa stretávajú s obrovskými ťažkosťami, museli sa už niekoľkokrát sťahovať, míňajú sa im finančné zdroje a strácajú psychické schopnosti zvládať vzniknutú situáciu. V krajine je viac ako 1,6 milióna obyvateľov (z toho asi 222-tisíc detí) vnútorne vysídlených."

 

Všetkým ďakujeme a tešíme sa na štedré príspevky aj v ďalšom roku.

 

Vydané dňa: 29.05.2017 Rubrika: Charitatívne projekty Pridať na Facebook

ZŠ Melčice-Lieskové